Komiksy / Komiksy PL
J Christa - KAJKO i KOKOSZ [komplet] [pdf]


Dodał: Bigmf
Data dodania:
2016-12-10 11:30:43
Rozmiar: 607.21 MB
Ostat. aktualizacja:
2017-01-21 08:06:46
Seedów: 3
Peerów: 2


Komentarze: 1

Janusz Christa - Kajko i Kokosz
(20 części - kompletna seria)
format PDF, jakość bdb. i db."Kajko i Kokosz" to seria komiksów autorstwa Janusza Christy, która stała się jego najpopularniejszym dziełem. Bohaterami komiksu są tytułowi Kajko i Kokosz - dwaj słowiańscy wojowie, mieszkający w grodzie kasztelana Mirmiła. Ten najpopularniejszy chyba polski komiks humorystyczny, publikowany (z krótkimi przerwami) od 1972 do 1990, trwale zapisał się w kartach historii polskiego komiksu. To komiks, który powinni poznać wszyscy entuzjaści tej sztuki - przygody i humor tej serii rozbawią zarówno młodych, jak i dorosłych czytelników.

Wstawka zawiera chronologicznie ułożone wszystkie zeszyty serii (autorstwa J.Christy), ze wznowionego wydania przez "Egmont" z lat 2003/4, w pełni kolorowego, (w niektórych przypadkach - rozszerzonego) i poddanego obróbce komputerowej dla poprawienia jakości.

- "Złoty puchar" - a pierwotnie: "Złote prosię". Po raz pierwszy publikowany we fragmentach (w tzw. paskach) codziennie w "Głosie Wybrzeża" w latach 1972-73. Wcześniej na łamach "Głosu..." publikowane były przez niemal 14 lat, przygody pierwowzoru Kajka i Kokosza - marynarzy Kajtka i Koka. I w oryginalnej, "paskowej" wersji, to oni byli początkowo głównymi bohaterami "Złotego prosięcia" - trwa to przez trzy paski, ale służą oni tylko temu, by podjąć opowieść o swych przodkach. Tym sposobem zostajemy przeniesieni do średniowiecza, poznajemy Kajka oraz Kokosza i zostajemy już przy nich do końca rysowniczej kariery Christy. Po dwunastu latach (w 1985) zostały one zebrane w dwa albumy (czarno-białe), jednak z drobnymi zmianami -po pierwsze, pozbawiono historię wprowadzenia, w którym występowali marynarze, po drugie zaś całość przemianowano na "Złoty puchar". Poprawione wydanie "Egmont" jest kolorowe i 3-częściowe.

- "Szranki i konkury - W latach 1973-1974 Christa stworzył bardzo pomysłową i zabawną historię, której akcja wciąż przenosi się z miejsca na miejsce. Opublikowana została bezpośredni po "Złotym pucharze", na łamach "Głosu Wybrzeża", i rozrysowana została na 344 paskach. Tutaj pierwszy raz pojawili się uwielbiający rozwiązania siłowe brat Mirmiła - Wojmił, oraz rymujący, romantyczny rycerz Wit, przez swe miłostki wciąż wpadający w tarapaty. Podobnie jak "Złoty puchar" doczekała się ona zebrania w dwa albumy (1985), w czarno-białym wydaniu. Poprawione wydanie "Egmont" jest kolorowe i 3-częściowe.

- "Woje Mirmiła" - opublikowane w latach 1974-1975, 234 paski, w 1985 trafiły również do dwóch (co ciekawe - tym razem pokolorowanych) albumów, zatytułowanych: "Woje Mirmiła" i "Rozprawa z Dajmiechem". To w tej historii pojawia się po raz pierwszy etatowy zbój Łamignat, który rozsławił powiedzenie "Lelum-Polelum". Poprawione wydanie "Egmont" jest 3-częściowe, dlatego zrezygnowano z tytułu "Rozprawa z Dajmiechem" - zeszyty nazywają się po prostu "Woje Mirmiła" część 1/2/3.

- "Szkoła latania" - W 1975, Christa zakończył wieloletnią współpracę z "Głosem Wybrzeża", i z lokalnego dziennika przeniósł się do ogólnopolskiego tygodnika, gdzie zamiast jednego paska dostał całą stronę. Tym tygodnikiem był "Świat Młodych". Zmiana nie była tylko formalna - to, co najbardziej rzuca się w oczy, to oczywiście fakt, iż Christa zaczął kolorować rysowane przez siebie historie, a rysunki stały się większe - więc też dokładniejsze. "Szkoła latania" to debiut Zbójcerzy, których wódz, Hegemon, od początku robi, co może, by zdobyć Mirmiłowo. To tutaj także pierwszy raz, kasztelan zaczyna dramatyzować przy byle okazji, zawodząc o swej mogile z nieodłącznymi orchideami. Pierwsze wydanie albumów "Szkoła latania" oraz "Wielki turniej" było wydaniem łączonym i miało dwie okładki tytułowe. Wydanie to ukazało się w roku 1981.

- "Wielki turniej" - "Szkoła latania", "Wielki turniej" i "Na wczasach", to części które powstawały jednocześnie w latach 1975-77, więc są niemal spójne fabularnie. W "Wielkim turnieju" Christa wciąż eksploatuje nowo wykreowanych Zbójcerzy, każąc bohaterom zmierzyć się z nimi na królewskim turnieju. Ale już w albumie "Na wczasach", ich występ ma charakter zaledwie marginalny.

- "Na wczasach" - W tymże albumie pojawia się za to, znana już bohaterom postać. Tu jednak Christa z nonszalancją potraktował poprzednie części serii, i wprowadził ją niejako jak osobę zupełnie nową - mowa tu o Wicie, rymującym woju o romantycznym usposobieniu.

- "Zamach na Milusia" - Choć Christa nadal współpracował ze "Światem Młodych", to kolejna opowieść ukazywała się najpierw w odcinkach w "Relaksie" - dokonałym magazynie komiksowym, w latach 1977-1978. Wydanie albumowe ukazało się w 1983 - ale na tym się nie skończyło. Po sześciu latach pojawiło się wydanie z poprawionymi kolorami i rozszerzone o pięć stron (str.15-19). Christa dorysował je specjalnie dla tego albumu (w pierwszej wersji była dość widoczna niekonsekwencja fabularna).

- "Skarby Mirmiła" - Po dwuletniej przerwie, Christa wrócił do dwóch wojów, rysując w latach 1980-1981 dwie historie publikowane w "Świecie Młodych" - pod niezwykle wymyślnym tytułem: "Kajko, Kokosz i Miluś"...

- "Cudowny lek" - historyjki "Kajko, Kokosz i Miluś" zostały zebrane i wydane jako dwa oddzielne albumy: "Skarby Mirmiła" oraz "Cudowny lek" - najmniej humorystyczny, za to najbardziej baśniowy album serii.

- "Festiwal czarownic" - Kolejny rok (1982) przyniósł gazetowe wydania "Festiwalu czarownic" oraz "Dnia Śmiechały". Powraca w nich najbardziej rozpoznawalny wątek serii - konflikt ze Zbójcerzami.

- "Dzień Śmiechały" - możemy się z niego dowiedzieć, jak swój rodzaj Prima-Aprilis obchodzą zarówno mieszkańcy Mirmiłowa i okolic, jak i Zbójcerze. Tą wesołą opowieścią czytelnicy "Świata Młodych" rozstali się z Kajkiem i Kokoszem na dwa lata, zaś po krótkim "Srebrnym denarze" - już na zawsze...

- "W krainie Borostworów" - ten wydany w 1987 album, jako pierwszy w serii zawierał nie publikowany nigdzie wcześniej w prasie, premierowy materiał.

- "Mirmił w opałach" - wydany w 1990 roku album, jest ostatnią opowieścią o Kajku i Kokoszu, stworzoną przez Christę. W druku, w ósmym numerze "Świta Komiksów" pojawiły się jeszcze krótkie parodie, autorstwa młodych polskich twórców - zaś na stronie internetowej, poświęconej twórczości Christy, wciąż co jakiś czas publikowane są nowe opowiastki.

- "Urodziny Milosia" - ten zamykający kolekcję album, jako jedyny swą zawartością odbiega od chronologii. Jest to bowiem zbiór krótkich opowiadań, publikowanych z różnych okazji i w różnych miejscach. Otwierająca album historia "Pasowanie", była ostatnią zamieszczoną w "Wieczorze Wybrzeża" w 1975 - najprawdopodobniej jednak powstała dużo wcześniej, gdy postacie przyszłych bohaterów dopiero się krystalizowały w wyobraźni autora. Tytułowe "Urodziny Milusia" powstały dla "Świata Młodych" w czasie, gdy autor drukował odcinki "Zamachu na Milusia" w "Relaksie", jako zapowiedź nowego zwrotu w cyklu. "Srebrny denar" z kolei był historyjką, którą autor zakończył współpracę ze "Światem Młodych" w 1984. Dodatkowo zawiera krótkie opowiadania - opublikowane w malutkich, średniej jakości zbiorkach: "Fortuna Amelii, "Wygnaniec" i "Bambi" - a które pierwotnie powstały jako historyjki o walorze edukacyjnym na... kalendarze ścienne.

Kajko i Kokosz - 01 - Złoty puchar (cz.1).pdf(26.33 MB)
Kajko i Kokosz - 02 - Złoty puchar (cz.2).pdf(13.48 MB)
Kajko i Kokosz - 03 - Złoty puchar (cz.3).pdf(13.05 MB)
Kajko i Kokosz - 04 - Szranki i konkury (cz.1).pdf(31.53 MB)
Kajko i Kokosz - 05 - Szranki i konkury (cz.2).pdf(38.82 MB)
Kajko i Kokosz - 06 - Szranki i konkury (cz.3).pdf(38.81 MB)
Kajko i Kokosz - 07 - Woje Mirmiła (cz.1).pdf(29.28 MB)
Kajko i Kokosz - 08 - Woje Mirmiła (cz.2).pdf(30.7 MB)
Kajko i Kokosz - 09 - Woje Mirmiła (cz.3).pdf(31.4 MB)
Kajko i Kokosz - 10 - Szkoła latania.pdf(28.42 MB)
Kajko i Kokosz - 11 - Wielki turniej.pdf(28.36 MB)
Kajko i Kokosz - 12 - Na wczasach.pdf(30.45 MB)
Kajko i Kokosz - 13 - Zamach na Milusia.pdf(32.28 MB)
Kajko i Kokosz - 14 - Skarby Mirmiła.pdf(33.81 MB)
Kajko i Kokosz - 15 - Cudowny lek.pdf(33.83 MB)
Kajko i Kokosz - 16 - Festiwal czarownic.pdf(34.34 MB)
Kajko i Kokosz - 17 - Dzień Śmiechały.pdf(35.06 MB)
Kajko i Kokosz - 18 - W Krainie Borostworów.pdf(40.67 MB)
Kajko i Kokosz - 19 - Mirmił w opałach.pdf(35.6 MB)
Kajko i Kokosz - 20 - Urodziny Milusia.pdf

Lista plików Show/Hide [Pokaż/Ukryj]
Trackery
 • http://tracker.filetracker.pl:8089/announce
 • udp://ipv4.tracker.harry.lu:80/announce
 • udp://9.rarbg.com:2710/announce
 • udp://bt.rghost.net:80/announce
 • udp://tracker.istole.it:80/announce
 • udp://exodus.desync.com:6969/announce
 • udp://tracker.token.ro:80/announce
 • udp://tracker.zond.org:80/announce
 • udp://coppersurfer.tk:6969/announce
 • udp://tracker.prq.to/announce
 • udp://tracker.publicbt.com:80/announce
 • http://94.228.192.98/announce
 • http://tracker.tfile.me/announce
 • http://www.tlv.cc:7777/announce
 • http://announce.torrentsmd.com:6969/announce
 • udp://tracker.openbittorrent.com:80/announce
 • http://tracker.leechers-paradise.org:6969/announce
 • http://retracker.omsk.ru:2710/announce

<< Poprzednia      Następna >>
1 - 1

Dodał: johnislaw Data: 2016-12-16 20:57:50

Podziękował i więcej takich wstawek!

1 - 1
<< Poprzednia      Następna >>

Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Torrenty są własnością użytkowników. Administrator serwisu nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy wstawiają, lub za to co czynią na stronie. Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy odpowiedzialni są za przestrzeganie tych zasad.
Copyright © 2016 torrentyorg.pl

Najlepsze strony Torrentowe